Inteligencja w garażu

Baza wiedzy: Artykuły

Baza wiedzy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Bazą wiedzy. Dowiesz się tutaj wiele o technologiach opracowanych przez Enelion oraz o korzyściach z nich płynących.

Poznaj również wyzwania stojące przed elektromobilnością i nasze pomysły na ich rozwiązanie!

Ładowarka wie ile jest dostępnej mocy

Rozwiązanie dedykowane jest posiadaczy pojazdów EV, którzy mają ograniczoną moc w swoim domu i nie planują zwiększenia mocy przyłączeniowej w elektrowni.

Dzięki opracowanemu przez Enelion systemowi Grid meter ładowarka analizuje jak korzystasz z energii w Twoim domu. W momencie, gdy włączy się lodówka, piekarnik czy grzejnik elektryczny – ładowarka dostosuje moc ładowania do dostępnej mocy. Jednym słowem – zabezpieczy sieć elektryczną przed przeciążeniem i wyłączeniem awaryjnym zasilania.

Dom żyje własnym życiem

Ustalony rytm wypracowany przez lata zapewnia harmonię. Kiedy pojawia się nowy domownik w postaci samochodu elektrycznego, ta melodia może być zagrożona. Dzięki unikalnej technologii Enelion smartDLB w Twoim domu zawsze będzie miejsce dla nowych gości. Ładowarka sama zadba o to by samochód nie przerwał ładowania nie zakłócając spokoju domowników. Nawet kiedy myślisz że miejsca już brak!

Dynamiczne balansowanie obciążeniem (DLB)

Za pomocą tego systemu można dynamiczne zmniejszać lub zwiększać moc ładowania pojazdu. Funkcja szczególnie potrzebna w sieciach ładowarek, gdzie występuje ograniczona moc przyłącza energetycznego.

Przeczytaj cały artykuł

Enelion Chain – łączenie terminali ładowania w sieć

By zwiększyć możliwości naszych urządzeń pozwoliliśmy się im ze sobą komunikować. Zobacz jak zrealizować sieć ładowarek i jakie korzyści można osiągnąć.

Artykuł dostępny wkrótce

Leksykon pojęć

Jeżeli jesteś zainteresowany rynkiem elektromobilności sprawdź nasz leksykon pojęć. Wyjaśnienia wszystkich skrótów w jednym miejscu.

Artykuł dostępny wkrótce

Konsultacje i szkolenia
dla architektów

Zdajemy sobie sprawę, że elektromobilność zrewolucjonizuje
branżę budowlaną – a szczególnie budownictwo wielorodzinne.
Z jednej strony ustawodawstwo wymagające zapewnienia dla
100% miejsc parkingowych odpowiedniej mocy przyłączeniowej,
z drugiej strony odpowiednie poprowadzenie instalacji elektrycznych.
Prowadzimy cykliczne szkolenia dla architektów oraz projektantów instalacji elektrycznych – napisz do nas na adres:
[email protected] i umów się na najbliższe szkolenie!

Znajdź dealera

Pomoc przy zakupie

Zostań dealerem